Wskazówki drukowania dla colorFabb copperFill

Wskazówki drukowania dla colorFabb copperFill

Nowy filament copperFill od colorFabb jest doskonałym dodatkiem do innych filamentów metalicznych. Jeśli materiał jest wypolerowany pojawia się na powierzchni piękny miedziany połysk, a materiał jest około 4x cięższy niż zwykłe PLA.

Platforma robocza:

Filament może być w doskonały sposób drukowany na ogrzewanych i nieogrzewanych platformach roboczych. Dla nieogrzewanych platform roboczych zalecamy nałożenie na powierzchnię roboczą BlueTape - niebieska taśma. CopperFill ma znacznie mniejsze opóźnienie niż normalny PLA i dlatego łatwiej nim drukować.
Dla ogrzewanych platform roboczych zaleca się temperaturę około 55-60°C, wtedy element roboczy będzie idelanie przylegał.

Hot-End:

Przez filamenty metalu przewodzenie ciepła jest wyższe niż przez normalne PLA. Dlatego Hot-End szybciej się nagrzewa i szybciej stygnie.

Ustawienia krajalnicy:

W tabeli przedstawiono najważniejsze ustawienia dla Cura i Makerware.

Drukarka 3D Wysokość warstwy (mm) Prędkość (mm/s) Temperatura (°C) Temperatura platformy roboczej (°C) Odległość odwrotu (mm) Prędkość odwrotu (mm/s)

Makerbot Replicator 2

0,16 / 0,2 80 190-205 nie podano (Standard)

(Standard)

Ultimaker oryginalna 0,2 / 12:27 50 200-210 nie podano 4,5

45

Ultimaker 2 0,2 / 12:27 50 195-210 55/60 4,5

25/45

Obróbka:

Obróbka dla wszystkich filamentów metalowych jest prawie taka sama. Najpopularniejszą metodą jest wypolerowanie modelu za pomocą wełny stalowej.

  1. Użyj wełny stalowej do polerowania powierzchni modelu. Nie wykazuj zbyt dużej siły na modelu lub w tym samym miejscu, ponieważ to miejsce może się zrobić ciepłe i miękkie.
  2. Model powinien już po pierwszym etapie trochę się świecić. Następnie możesz spryskać model czarną farbą. Następnie farbę zetrzyj białą szmatką. W ten sposób w miejscach ciężko dostępnych uzyskuje się piękny kontrast.
  3. Ostatnim krokiem jest wypolerować model politurą miedziową. Dzięki temu model będzie jeszcze bardziej świecił, a po pewnym czasie utworzy się na modelu patyna.