Jak uniknąć nitkowania

Jak uniknąć nitkowania

Wskazówki dotyczące nieestetycznych plastikowych nitek w druku 3D

Nitkowanie jest jednym z najczęstszych i irytujących problemów związanych z drukowaniem 3D - prowadzi do cienkich, nieestetycznych plastikowych nitek, które nadają nadrukowi włochaty wygląd.

Jak dochodzi do naciągania?

Zasadniczo żaden plastik nie powinien wydostawać się z dyszy, jeśli w tym miejscu nie ma powstać ciśnienie. Jednak mogą wystąpić sytuacje, w których materiał „wypływa” z dyszy, gdy materiał jest wystawiony na działanie elementu grzejnego i stopiony oraz znajduje się w dyszy.

Kiedy dysza drukarki FDM przesuwa się, aby przejść z jednego punktu do drugiego, stopiony filament ciągnie następnie sznurki, które zestalają się i przylegają do drukowanych części.

Cienkie plastikowe nitki, które wyglądają jak pajęczyny lub kosmyki włosów, nie tylko psują wygląd wydruku, ale mogą też negatywnie wpływać na strukturę modelu.

Możesz to zrobić przeciwko naciąganiu

W większości przypadków wyciekaniu z dysz można zapobiec, wykonując kilka prostych czynności, takich jak ustawienie prawidłowego cofania, wybranie odpowiedniej szybkości drukowania i ustawienie temperatury dyszy.

W naszym nowym filmie na YouTube „How to avoid stringing” pokazujemy dokładnie, co możesz zrobić z tym problemem i jak możesz znacznie poprawić jakość druku dzięki odpowiednim ustawieniom.

Będziemy szczęśliwi, jeśli odwiedzisz nas na YouTube i zostawisz polubienie lub komentarz. Jeśli w przyszłości chcesz zobaczyć coś konkretnego na naszym kanale, daj nam znać w komentarzach!