5 niedrogich drukarek MSLA dla początkujących

5 niedrogich drukarek MSLA dla początkujących

Odkryj drukowanie z użyciem żywicy i stwórz różnorodne modele!

Szukasz niedrogiej drukarki żywicznej, aby wcielić swoje pierwsze prodekty z zakresu druku 3D w życie? Trafiłeś doskonale!

Poniżej przedstawiamy 5 niedrogich drukarek żywicznych w cenie niższej niż 2100 zł, które ze względu na swoje właściwości są idealne dla początkujących użytkowników.

Żywiczne drukarki 3D cieszą się zainteresowaniem większym niż kiedykolwiek przedtem! Jeszcze dekadę temu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej i na taką drukarkę trzeba było wydać równowartość kilkunastu tysięcy złotych. Obecnie najtańsze modele są dostępne za mniej niż 900 zł!

Przyjazne dla początkujących drukarki MSLA 3D na dobry początek

Przedstawione tutaj drukarki żywiczne są nie tylko przystępne cenowo i przyjazne dla początkujących. Łączy je coś jeszcze: wszystkie wykorzystują technologię MSLA.

⇒ Jak działa drukarka żywiczna w technologii MSLA?

W procesie MSLA (maskowa stereolitografia) żywica syntetyczna jest selektywnie podświetlana od dołu za pomocą wyświetlacza LCD. Ekran LCD wyświetla maskę na warstwę druku, a tym samym blokuje światło UV w określonych punktach.

W ten sposób odsłonięty zostaje tylko żądany obszar, co zapewnia, że żywica twardnieje w zamierzonym zakresie. Fotomaska LCD jest wyświetlana cyfrowo i składa się z pikseli, które ostatecznie określają maksymalną możliwą rozdzielczość.

Ze względu na niski koszt zakupu, drukarki MSLA stają się oczywistym wyborem w kategorii budżetowych drukarek żywicznych.


1. Elegoo Mars 3

Elegoo Mars 3 jest już szóstym urządzeniem z serii Mars i obiecuje o 30% większą dokładność drukowania niż jego poprzednik. W Mars 3 Elegoo łączy najlepsze cechy swoich poprzednich wersji i idzie o krok dalej za sprawą wspaniałej rozdzielczości 4K 35 mikronów.

  • Duża ilość wydruków

Inne drukarki z naszej pierwszej piątki również mają tak wysoką rozdzielczość, ale dzięki 143 x 89,6 x 175 mm Elegoo Mars 3 oferuje znacznie większą wydajność drukowania niż jego poprzednik i wiele innych monochromatycznych drukarek 4K z żywicy.

  • Potężne źródło światła i ulepszony system radiatora

Monochromatyczna drukarka LCD 4K ma nowe, mocne źródło światła COB, które zostało schowane pod ekranem i otrzymało ulepszony system radiatora, który utrzymuje optymalną temperaturę wewnątrz drukarki i przyczynia się do ogólnej trwałości drukarki.

Drukarka żywiczna posiada również ulepszone folie FEP oraz nową piaskowaną płytę konstrukcyjną, która zapewnia dobrą przyczepność modelu.

  • Bezpłatna subskrypcja ChiTuBox Pro Slicer

Cena obejmuje również roczną subskrypcję ChiTuBox Pro, aktualnie o wartości ok. 620 zł, co w połączeniu z innymi wyjątkowymi funkcjami sprawia, że Mars 3 jest wszechstronną drukarką MSLA dla początkujących i zaawansowanych użytkowników.


Charakterystyka techniczna Elegoo Mars 3

Oprogramowanie

ChiTuBox
Wyświetlacz 6,6-calowy monochromatyczny wyświetlacz LCD 4K
Obsługa 3,5-calowy ekran dotykowy
Połączenie USB
Źródło światła Promienie UV o długości fali 405 nm
Przestrzeń instalacyjna 143 (dł.) x 89,6 (szer.) x 175 (wys.) mm
Rozdzielczość XY (mikrony) 35 (4098 x 2560
Rozdzielczość Z (mikrony) 10
Rozmiar urządzenia 227 x 227 x 438,5 mm
Waga 5,2 kg


2. Elegoo Saturn

Zostajemy z Elegoo i teraz kierujemy uwagę na wielkoformatową drukarkę Elegoo Saturn , pierwszą drukarkę 3D firmy Elegoo z monochromatycznym wyświetlaczem LCD. Elegoo Saturn imponuje 8,9-calowym ekranem LCD i ogromną przestrzenią montażową 192 x 120 x 200 mm.

  • Do dużych i szczegółowych modeli

Elegoo Saturn to jedna z pierwszych 8,9-calowych drukarek LCD z nowo opracowanym monochromatycznym wyświetlaczem LCD 4K. Dzięki tej nowej technologii zapewnia niewiarygodną prędkość drukowania i potrzebuje tylko 1-2 sekund na zmianę, podczas gdy konwencjonalne drukarki 3D LCD wymagają 7-8 sekund na zmianę.

Monochromatyczny wyświetlacz LCD jest również stabilny termicznie i ma znacznie dłuższą żywotność niż konwencjonalne wyświetlacze LCD. Możesz z nim wydrukować ponad 2000 godzin! Pomimo dużej przestrzeni montażowej Elegoo Saturn osiąga bardzo wysoką precyzję do 50 mikronów dzięki rozdzielczości 4K.

  • Obsługa przyjazna dla początkujących

Dzięki przyjaznemu dla użytkownika systemowi, kolorowemu 3,5-calowemu ekranowi dotykowemu i najnowszemu oprogramowaniu ChiTuBox, Elegoo Saturn jest bardzo łatwy w użyciu i idealnie nadaje się dla początkujących.

Jeśli więc chcesz tworzyć wielkoformatowe i szczegółowe modele, Elegoo Saturn jest zdecydowanie odpowiednim kandydatem.


Charakterystyka techniczna Elegoo Saturn

Oprogramowanie

ChiTuBox
Wyświetlacz 8,9-calowy monochromatyczny wyświetlacz LCD 4K
Obsługa 3,5-calowy ekran dotykowy
Połączenie USB, LAN
Źródło światła Promienie UV o długości fali 405 nm
Przestrzeń instalacyjna 192 (dł.) x 120 (szer.) x 200 (wys.) mm
Rozdzielczość XY (mikrony) 50 (3840 x 2400)
Rozmiar urządzenia 280 x 240 x 446 mm
Waga

12,2 kg


3. Phrozen Sonic Mini 4K

Podobnie jak opisane już drukarki 3D, Phrozen Sonic Mini 4K jest wyposażony w panel LCD o rozdzielczości 4K, który umożliwia drukowanie w wysokiej rozdzielczości 35 mikronów. Monochromatyczny wyświetlacz LCD o przekątnej 6,1 cala zapewnia również wysoką prędkość drukowania i wymaga tylko 1-2 sekund naświetlania na zmianę.

Stabilny termicznie monochromatyczny wyświetlacz LCD ma również dłuższą żywotność niż konwencjonalne wyświetlacze LCD i nie wymaga częstego serwisowania ani wymiany.

  • Moduł ParaLED

Phrozen Sonic Mini 4K wykorzystuje moduł ParaLED, który zapewnia bardziej równomierną ekspozycję, wyższą wydajność i lepsze rozpraszanie ciepła.

Z przestrzenią montażową 135 x 75 x 130 mm nie oferuje tyle miejsca, co Elegoo Mars czy Saturn, ale jeśli mniej go cenisz lub nie chcesz kupować urządzenia Elegoo, to Sonic Mini 4K jest zdecydowanie świetny wybór, dzięki któremu możesz tworzyć modele w wysokiej rozdzielczości.


Charakterystyka techniczna Elegoo Saturn

Oprogramowanie

ChiTuBox
Wyświetlacz 6,1-calowy monochromatyczny wyświetlacz LCD 4K
Obsługa Ekran dotykowy o przekątnej 2,8 cala
Połączenie USB
Źródło światła Promienie UV o długości fali 405 nm
Przestrzeń instalacyjna 134 (dł.) x 75 (szer.) x 130 (wys.) mm
Rozdzielczość XY (mikrony) 35 (3840 x 2160)
Rozmiar urządzenia 248 x 248 x 327 mm
Waga

5 kg


4. Creality LD-002H

W przeciwieństwie do poprzednich drukarek MSLA, LD-002H firmy Creality to urządzenie z monochromatycznym panelem LCD 2K o przekątnej 6,08 cala i przestrzenią 130 x 82 x 160 mm. Rozmiar piksela (XY) wynosi 51 mikronów. Ponieważ drukarka Creality ma najniższą rozdzielczość w naszym porównaniu, jest również najbardziej opłacalnym urządzeniem.

  • Filtr z węglem aktywnym i ulepszona jednostka naświetlająca

Filtrowanie powietrza LD-002H odbywa się poprzez filtr z węglem aktywnym w komorze ciśnieniowej.

Zintegrowana jednostka do naświetlania promieniami UV z silną transmisją zapewnia bardziej stabilną ekspozycję i zwiększony wskaźnik sukcesu

  • Oprogramowanie układowe ChiTu i krajalnica ChiTuBox

LD-002H korzysta z oprogramowania układowego ChiTu i krajalnicy ChiTuBox, co oznacza, że przygotowanie wydruku jest bardzo proste.


Charakterystyka techniczna Creality LD-002H

Oprogramowanie

ChiTuBox
Wyświetlacz Monochromatyczny wyświetlacz LCD 2 K o przekątnej 6,08 cala;
Obsługa 3,5-calowy ekran dotykowy
Połączenie USB
Źródło światła Promienie UV o długości fali 405 nm
Przestrzeń instalacyjna

130 (dł.) x 82 (szer.) x 160 (wys.) mm

Rozdzielczość XY (mikrony) 51
Rozmiar urządzenia 221 mm x 221 mm x 403 mm
Waga

6,6 kg


5. Anycubic Photon Mono X

Mówiąc o drukarkach żywicznych, nie powinniśmy pominąć drukarki Anycubic.

Chiński producent drukarek 3D jest reprezentowany w naszej pierwszej piątce z potężną drukarką Photon Mono X , która jest najdroższą drukarką w naszej grupie, ale także bardzo bogato wyposażoną.

  • Duża przestrzeń montażowa i 8,9-calowy wyświetlacz LCD

Anycubic Photon Mono X jest wyposażony w dużą przestrzeń montażową 192 x 120 x 245 mm i ma monochromatyczny wyświetlacz LCD 4K o przekątnej 8,9 cala.

Osiąga niesamowite prędkości drukowania, a utwardzenie warstwy zajmuje tylko 1-2 sekundy.

Pomimo dużej przestrzeni instalacyjnej Anycubic Photon Mono X osiąga bardzo wysoką precyzję do 50 mikronów dzięki rozdzielczości 4K.

  • Zdalne sterowanie aplikacją Anycubic

Zintegrowany moduł WiFi zapewnia wygodną łączność z drukarką 3D. Możesz łatwo podłączyć urządzenie Photon Mono X za pomocą aplikacji na telefon komórkowy oraz zarządzać i monitorować proces drukowania.


Cechy techniczne Photon Mono X

Oprogramowanie

Photon Workshop (może być również używany z ChiTuBox)
Wyświetlacz 8,9-calowy monochromatyczny wyświetlacz LCD 4K
Obsługa 3,5-calowy ekran dotykowy
Połączenie USB, WiFi
Źródło światła Promienie UV o długości fali 405 nm
Przestrzeń instalacyjna

192 (dł.) x 120 (szer.) x 245 (wys.) mm

Rozdzielczość XY (mikrony) 50
Rozmiar urządzenia 270 x 290 x 470 mm
Waga

14 kg


Drukarka żywiczna przyjazna dla domowego budżetu - podsumowanie

Mamy nadzieję, że któraś z prezentowanych drukarek żywicznych przypadnie Ci do gustu i że znajdziesz w naszej ofercie urządzenie, które odpowiada Twoim potrzebom i sprawi Ci przyjemność. Szczegółowe informacje na temat wymienionych drukarek można znaleźć bezpośrednio na stronie danego produktu.

Zajrzyj również na nasz kanał YouTube , aby nie przegapić żadnej prezentacji drukarki 3D!