Jak korzystać z funkcji Fuzzy Skin w Cura

Jak korzystać z funkcji Fuzzy Skin w Cura

Krok po kroku z samouczkiem wideo

W naszym nowym samouczku na Youtube pokazujemy, jak włączyć i wykorzystać funkcję Fuzzy Skin w Cura, aby nadać powierzchni wydruków 3D chropowatą teksturę. Ustawienie Fuzzy Skin to świetny sposób na nadanie modelom bardziej wyrafinowanego wyglądu, co stanowi miłą odmianę od przeważnie gładkich modeli.

Ta funkcja doskonale sprawdzi się np. wówczas, gdy zechcesz uzyskać powierzchnię przypominającą futro w przypadku modeli zwierząt drukowanych w 3D!

Tak działa ustawienie Fuzzy Skin

Jak już wspomniano, funkcja Fuzzy Skin tworzy chropowatą, nierówną strukturę powierzchni modelu. Ten wygląd powstaje, gdy slicer każe drukarce przesuwać dyszę do przodu i do tyłu podczas drukowania ścian zewnętrznych. Chwiejny, niemal drżący ruch dyszy to w pełni kontrolowana funkcja Twojej drukarki 3D!

Mimo wzmożonego ruchu czas drukowania nie wydłuża się znacząco. W zależności od sterowników silnika krokowego urządzenie może wydawać głośniejsze dźwięki.

⇒ Czy wypróbowałeś już opcję Fuzzy Skin? Odwiedź nas na Youtube i opowiedz nam o swoich doświadczeniach w sekcji komentarzy!