Test produktu: UniFormation GKtwo, Resin Curing Station & Ultra Sonic Resin Cleaner

Test produktu: UniFormation GKtwo, Resin Curing Station & Ultra Sonic Resin Cleaner

Poprosiliśmy naszego testera produktów Lukasa o dokładne przyjrzenie się trzem urządzeniom UniFormation. Z jego raportu dowiesz się, co mu się szczególnie podoba w urządzeniach, co mu się nie podoba i jakie miałby sugestie dotyczące ulepszeń. Miłej zabawy podczas czytania!UniFormacja GKtwo

Pierwsze wrażenie

Drukarka żywiczna GKtwo firmy UniFormation zrobiła na mnie wrażenie od samego początku. Dzięki dobrze wykonanej obudowie i solidnie wyglądającemu zbiornikowi drukarki, drukarka żywiczna od razu sprawia wrażenie solidnej i stabilnej.

Bogate akcesoria zawarte w zestawie są również na plus. Szczególnie praktyczna jest szpatułka dołączona do zestawu, za pomocą której można łatwo usunąć pozostałości żywicy w zbiorniku. Pozwala to nie tylko uniknąć kosztownego marnowania materiału, ale także przyspieszyć czasochłonne czyszczenie po procesie drukowania.

Struktura

Konfiguracja drukarki przebiegła sprawnie i była łatwa w zarządzaniu.

Odkryłem jednak, że płyta dociskowa wstępnie wypoziomowana przez UniFormation nie była w 100% prosta, co jest dość denerwujące. Przydałaby się tutaj umiejętność samodzielnego wypoziomowania drukarki. Przyznam szczerze, że nie zawracałem sobie głowy zastanawianiem się, czy odkręcenie śrubek wypoziomuje płytkę, bo wydrukowane przeze mnie modele i tak wyszły bardzo ładnie. Niestety w dołączonym opisie poziomowania nie znalazłem żadnej informacji jak dokładnie działa poziomowanie.

Praktyczny design

Prawdziwą zaletą GKtwo jest innowacyjna konstrukcja zbiornika na żywicę. Zamiast irytujących śrubek, które przy każdym czyszczeniu trzeba odkręcać i ponownie wkręcać, zbiornik jest, że tak powiem, „podłączony”. Dzięki temu czyszczenie zbiornika jest niezwykle łatwe i oszczędza cenny czas.

Ogromny zbiornik można napełnić dużą ilością żywicy, co jest szczególnie korzystne przy dużych projektach poligraficznych. Folia nFEP jest bezpiecznie przymocowana do tylnej krawędzi zbiornika za pomocą śrub i można ją łatwo wymienić. Dodatkowe przedłużenie krawędzi zbiornika to sprytny dodatek, który minimalizuje ryzyko rozlania.

Uważam jednak, że można było bardziej podkreślić maksymalną pojemność zbiornika na żywicę wynoszącą 700 gramów, ponieważ tego zakresu w żadnym wypadku nie wolno przekraczać. Prawie miałem powódź...

Obsługa

Drukarka jest bardzo prosta w obsłudze. Menu jest zaprojektowane intuicyjnie i doskonale reaguje nawet w rękawiczkach. Uważam, że funkcja umożliwiająca sprawdzenie godzin drukowania i wybór języka jest szczególnie praktyczna.

Istotną kwestią wartą wspomnienia jest to, że drukarka oferuje wielojęzyczną nawigację po menu. Opcje menu są zwykle jasno sformułowane i łatwe w nawigacji.

► Sposób, w jaki to działa

Po zamknięciu pokrywy GKtwo drukarka pracuje wyjątkowo cicho. Wentylator pracuje tylko nieznacznie głośniej, gdy pokrywa jest otwarta - prawdopodobnie jest to zasługa filtra z węglem aktywnym. Filtr wpinany jest z tyłu drukarki, co sprawia wrażenie lekkiej niestabilności, jednak w żaden sposób nie wpływa na funkcjonalność.

Pokrywa otwiera się do góry

Możliwość podniesienia pokrywy do góry bez konieczności osobnego zdejmowania pokrywy jest zarówno praktyczna, jak i oszczędza czas. Jednakże amortyzator pokrywy byłby przydatnym dodatkiem, zwłaszcza jeśli masz tylko jedną rękę wolną i chcesz zamknąć drukarkę.

Co warto zmienić w przyszłości

Tylko niewielkie ulepszenia dotyczące filtra z węglem aktywnym i możliwości samopoziomowania mogą dodatkowo dopełnić ten udany model drukarki.

Wniosek

Podsumowując, mogę bez zastrzeżeń polecić drukarkę żywiczną. Zachwyca szeroką gamą akcesoriów, łatwą obsługą i atrakcyjnym wyglądem. Modele wydrukowane za pomocą GKtwo mają fantastyczną jakość i nie wykazują problemów z przyczepnością. Dzięki dużej pojemności zbiornika drukarka żywiczna idealnie nadaje się do szerokiej gamy projektów poligraficznych.Stacja utwardzania UniFormation

Dzięki solidnemu wykonaniu i atrakcyjnemu wyglądowi stacja utwardzania idealnie pasuje do drukarki 3D GKtwo. Oferuje wszystko, czego oczekuje się od wysokiej jakości stacji utwardzania. Wymiary wewnętrzne są duże i zapewniają wystarczająco dużo miejsca na różne drukowane obiekty 3D.

Utwardzanie

Jednolita ekspozycja zapewnia wydajne i dokładne utwardzanie modeli, co skutkuje lepszą jakością i wytrzymałością powierzchni.

Jedyne, co mogę tutaj zarzucić, to ograniczenie wysokości hartowanych obiektów. Mimo że moja drukarka 3D ma rozmiar wydruku 228 x 128 x 245 mm, w stacji utwardzania mogę umieszczać tylko obiekty o maksymalnej wysokości 150 mm.

Obsługa

Obsługa stacji utwardzania jest prosta i intuicyjna. Większość funkcji jest oczywista i nie wymaga długiego szkolenia. Uważam jednak, że symbol koła zębatego do ustawiania czasu jest trochę niepotrzebny i wolałbym, gdyby można było ustawić czas bez klikania. Ale to tylko mała uwaga.

Inteligentne funkcje

Dzięki czujnikowi wykrywania drzwi proces utwardzania zostaje automatycznie zatrzymany w momencie otwarcia pokrywy. Jest to oczywiście praktyczne, ponieważ niekoniecznie chcesz patrzeć na światło UV.

Wniosek

Jestem bardzo zadowolony ze stacji utwardzania. Poza niewielkim ograniczeniem wzrostu i minimalny niedociągnięciami w zakresie obsługi, mogę bez zastrzeżeń polecić Curing Station firmy UniFormation.UniFormation Ultra Sonic Resin Cleaner

Resin Cleaner firmy UniFormation zachwyca nie tylko pięknym designem, który również wizualnie pasuje do drukarki 3D GKtwo, ale także stabilną konstrukcją i dużą pojemnością na płyn czyszczący.

Szczelina na płytę konstrukcyjną + kosz do czyszczenia

To, co szczególnie podoba mi się w Resin Cleaner, to wgłębienie na pokrywie. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby platforma drukująca mojej drukarki 3D idealnie do niej pasowała, co nie tylko sprawia, że czyszczenie wydrukowanych obiektów jest niezwykle łatwe, ale także oszczędza czas i wysiłek.Jeśli zdecydujesz się usunąć wydrukowane obiekty z platformy drukującej, to również nie będzie problemu: kosz do czyszczenia do przechowywania wydrukowanych obiektów również wchodzi w zakres dostawy.

Pokrywa na zawiasach

Pokrywę można łatwo zamknąć i uszczelnić. Dzięki tej uszczelce myjka ultradźwiękowa pracuje nieco ciszej. Hałas jednak w dalszym ciągu występuje, jednak cieszy fakt, że próbowano go w jakiś sposób zredukować.

Zawór spustowy z tyłu

Kolejną praktyczną funkcją jest zawór spustowy znajdujący się z tyłu urządzenia. Kiedy nadejdzie czas wymiany płynu czyszczącego, mogę go łatwo i czysto spuścić przez zawór. Oszczędza to czas i zapobiega ewentualnym rozlaniom lub rozpryskom.

Obsługa

Podobnie jak w przypadku stacji utwardzania, uważam, że symbol koła zębatego do ustawiania czasu jest trochę niepotrzebny.

Wniosek

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Resin Cleaner. Funkcje takie jak wgłębienie w pokrywie lub zawór spustowy sprawiają, że proces czyszczenia jest łatwy i skuteczny.