Praktyczne akcesoria do druku 3D

Praktyczne akcesoria do druku 3D

Oto 5 akcesoriów, które ułatwią Ci drukowanie projektów 3D

Istnieje wiele akcesoriów do drukarek 3D, które służą do montażu, obsługi, konserwacji drukarki FDM oraz do obróbki końcowej modeli 3D.

Oprócz niezbędnego wyposażenia podstawowego, czyli absolutnie niezbędnych akcesoriów, które do druku 3D powinieneś mieć zawsze pod ręką (narzędzia, izopropyl, pęsety itp.) chcielibyśmy przedstawić Ci 5 pozycji, bez których możesz pracować... ale gdy już raz je wypróbujesz, to nie będziesz mógł sobie tego wyborazić!

1. Antclabs BLTouch - automatyczny czujnik poziomu

Automatyczny system poziomowania łóżka Antclabs jest uosobieniem tego, co dobrze i fajnie jest mieć w zanadrzu! Pod warunkiem, że masz drukarkę 3D bez zintegrowanego automatycznego poziomowania, czujnik poziomowania można łatwo zamontować na drukarce 3D. Po jego użyciu nie zechcesz już wrócić do ręcznego poziomowania stołu roboczego.

Ze względu na kompatybilność z prawie wszystkimi drukarkami 3D i możliwość używania go na wszystkich typach powierzchni stołu, automatyczny czujnik poziomowania cieszy się światową popularnością, a do tego jest niedrogim ulepszeniem drukarki 3D.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat automatycznego czujnika poziomowania firmy Antclabs.


2. Magnetyczna płyta do trwałego drukowania od 3DJake - dla lepszej przyczepności

Każdy, kto zajmuje się drukiem 3D, zna ten problem: zaczynasz druk i po kilku minutach zauważasz, że wydruk nie przylega prawidłowo do stołu. Chwila jest jeszcze bardziej gorzka, gdy chcesz spojrzeć na wynik po wielu godzinach drukowania, ale jest on przyklejony do platformy i po prostu nie możesz go usunąć. Podczas próby usunięcia go za pomocą skrobaka często zdarza się, że coś pójdzie nie tak, a cała praca i poświęcenie idą na marne.

Aby uniknąć tego problemu w prosty i nieskomplikowany sposób, opracowałyśmy magnetyczną stałą płytkę dociskową, którą można łatwo wyjąć i zgiąć. Powierzchnia stałej płyty dociskowej została specjalnie opracowana, aby zapewnić lepszą przyczepność niż konwencjonalne płyty budowlane. Po wydrukowaniu płytkę drukową można po prostu usunąć. Poprzez wygięcie elastycznej płyty nacisk jest uwalniany bez wysiłku - prawie samoczynnie.

Super wskazówka: trwała płyta drukarska może być używana uniwersalnie i jest kompatybilna z każdą drukarką 3D. Jest dostępna w wielu rozmiarach, a w razie potrzeby można ją nawet przyciąć do mniejszego rozmiaru.

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o magnetycznej płycie do trwałego drukowania od 3DJake.


3. Polymaker Polybox — dla optymalnego przechowywania filamentu

Prawidłowe przechowywanie filamentów zwykle nie jest jedną z rzeczy, która przejmujemy się rozpoczynając przygodę z drukiem 3D, ale zdecydowanie należy zająć się tym tematem, ponieważ nieprawidłowe przechowywanie filamentów może prowadzić do problemów z drukowaniem, gdyż materiały zostają uszkodzone lub nawet nie nadają się do użytku.

Większość podłoży, zwłaszcza nylon i PVA, z czasem wchłania wodę z powietrza. W rzeczywistości wystarczy jeden dzień ekspozycji na powietrzu, aby te włókna całkowicie je „nasycić”. PLA i ABS również wchłaniają wodę, nie tak szybko, ale tak się dzieje. PLA lub ABS, które są zbyt wilgotne, mogą tworzyć bąbelki podczas drukowania, rozpryskiwać się lub zatykać dyszę.

Idealnym sposobem przechowywania materiałów jest zatem przechowywanie ich w pudełku do przechowywania filamentów z termohigrometrem. W takim pudełku filamenty są szczelnie przechowywane i chronione przed wilgocią. Dzięki termohigrometrowi temperatura i wilgotność są zawsze dokładnie mierzone.

Dlatego polecamy zakup pudełka do przechowywania filamentu, jak np. Polymaker PolyBox, szczególnie tym, którzy chcą pracować z nylonem, PVB lub PVA. W pudełku można przechowywać dwie szpule z filamentem o wadze jednego kilograma każda lub jedną szpulę o wadze 3 kg. Ponieważ filament może być podawany przez 6 otworów wyjściowych, pudełko jest kompatybilne z niemal każdą drukarką.

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o Polymaker PolyBox.


4. Podkładki antywibracyjne 3dB-do drukowania niskoszumowego

Drukarka 3D może wydawać głośne dźwięki z powodu wibracji ruchomych części i silników. Wibracje te mogą być przenoszone na inne obiekty, które mają kontakt z drukarką 3D. Biurko, półka lub stanowisko pracy działają wtedy jak wzmacniacz dla tych nieprzyjemnych i denerwujących dźwięków.

Naprawdę prostym i skutecznym rozwiązaniem redukcji hałasu są antywibracyjne podkładki pod nogi drukarki, które izolują drgania, a tym samym znacznie redukują hałas. Oprócz redukcji hałasu, antywibracyjne podkładki pod stopy mogą nawet przeciwdziałać problemom z naciskiem, takim jak zjawy / dzwonienie.

Szczególnie przy obsłudze farm drukarek 3D z kilkoma urządzeniami, gdzie hałas może być bardzo dokuczliwy, polecamy podkładki antywibracyjne np. od 3dB.

Więcej informacji o podkładkach antywibracyjnych od 3dB znajdziesz tutaj.


5. Filament czyszczący z AprintaPro i zestaw do czyszczenia dysz od 3DJake

Jeśli dysza drukarki 3D jest zatkana i nie można jej już używać, można ją wymienić lub wyczyścić.

W przypadku niewielkich zatorów zalecamy zastosowanie filamentu czyszczącego, dzięki któremu łatwo usuwa się pozostałości osadzone w głowicy i poprawia się jakość wydruku.

Jeśli dysza drukarki 3D jest mocno zatkana lub brudna, należy ją wyczyścić za pomocą igieł do dysz. W naszym sklepie znajdziesz praktyczny zestaw do czyszczenia z igłami do nasadek, pęsetą i miedzianą szczoteczką, dzięki którym w mgnieniu oka sprawisz, że Twoja nasadka znów zabłyśnie. Te igły o średnicy 0,3 mm nadają się do większości dysz.

Uwaga: podczas czyszczenia dyszy należy zawsze uważać, aby się nie poparzyć ani nie uszkodzić dyszy.

Tutaj dowiesz się więcej na temat filamentu czyszczącego firmy Aprintapro oraz zestawu do czyszczenia dysz firmy 3DJake .